SMCJ28CA-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Mfr.Part #:
SMCJ28CA-13-F
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:28 V Breakdown Voltage:31.1 V Clamping Voltage:45.4 V Peak Pulse Power:1.5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
Clamping Voltage45.4 V
Number of Channels1
PackagingReel
Working Voltage28 V
Peak Pulse Current33 A
Breakdown Voltage31.1 V
PolarityBidirectional
Peak Pulse Power1.5 kW